Wybierz więcej, niż zwykłe mieszkanie

Zapraszamy Cię do przytulnego azylu w samym centrum Kalisza. Kamienica położona jest w otulinie Parku Miejskiego, trzysta metrów od Rynku Głównego w Kaliszu. Trudno o lepszy adres. To wymarzone miejsce dla szukających komfortu, zacisznej przystani, a jednocześnie szybkiego i wygodnego dostępu do wszystkich atrakcji, jakie oferuje miasto.

Wyszukaj mieszkanie
Wizualizacja kamienicy Łazienna 15

Mieszkaj w centrum, a jednak blisko zieleni

To miejsce zachwyca kameralnym charakterem, stylową architekturą, atrakcyjną lokalizacją. Jest tu wszystko, co w mieście najlepsze. Nieopodal tętni centrum, a jednocześnie zieleń największego parku w Kaliszu zapewnia komfort i harmonię potrzebną do szczęśliwego życia. Oddychaj zielenią. Korzystaj z uroków miasta.

Po pierwsze - lokalizacja

Adres w punkt. Idealny dostęp do infrastruktury, sklepów, restauracji, komunikacji miejskiej, instytucji kultury i jednego z najpiękniejszych parków w Polsce.

 1. Park Miejski - 1 min., 30 m.
 2. Centrum Kultury i Sztuki - 1 min., 30 m.
 3. Kino Centrum - 1 min., 30 m.
 4. Rynek Miejski - 3 min., 250 m.
 5. Przystanek autobusowy „Plac Jana Pawła II” - 5 min., 400 m.
 6. Przedszkole „Bursztynowy Zamek” - 2 min., 200 m.
 7. Filharmonia Kaliska - 4 min., 350 m.
 1. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego - 4 min., 350 m.
 2. Galeria Tęcza - 7 min., 900 m.
 3. Kino Cinema - 7 min., 900 m.
 4. Stadion Miejski - 4 min., 1,6 km.
 5. Aquapark - 5 min., 2,2 km.
 6. Sklep “Żabka” - 4 min., 350 m.
 7. Sklep “Biedronka” - 8 min., 700 m.

Masz wiele wymagań?
Jesteś we właściwym miejscu

Jeśli Twoje oczekiwania są wysokie, jesteś pod dobrym adresem. Kamienica przy ul. Łaziennej 15 harmonijnie łączy zalety wymarzonej lokalizacji dla pragnących mieszkać inaczej, niż w standardowym apartamentowcu. To budynek z historią, a jednak zaprojektowany na nowo. W samym centrum, a jednak obok zieleni. Blisko miejskich atrakcji, a jednak kameralny i przytulny. Niewielka liczba mieszkań zapewnia prywatność i bezpieczeństwo.

Ilustracja przedstawiająca rodzinę robiącą zakupy w pobliskim sklepie

Smak miejskiego życia

Jeśli lubisz wieczorne spotkania w knajpce z przyjaciółmi, codziennie rano wpadasz w biegu po szybką kawę, a w weekendy celebrujesz obiad z rodziną w ulubionej restauracji – nie ma dla Ciebie lepszego adresu do mieszkania. Z Łaziennej 15 jest wszędzie blisko, a Ty musisz jedynie wybrać, gdzie dziś się wybierzesz. Miasto tętni życiem i zachęca do spotkań, a Ty jesteś zawsze w centrum wydarzeń.

Ilustracja przedstawiająca restauracje

Kamienica, która Cię urzeknie

Miejska perełka zachwyca odświeżoną architekturą. To miejsce szyte na miarę, inne niż wszystkie. Spodoba Ci się od razu i będzie cieszyć oko za każdym razem, kiedy wrócisz do domu – do ładnej kamienicy, pełnej miejskiego uroku. Jest inna niż, standardowe apartamentowce. Stylowa, niepowtarzalna, na czasie.

Ilustracja przedstawiająca park

Poznaj metrykę kamienicy

 • 15

  Mieszkań

 • od 1 do 4 pokoi

  W mieszkaniu

 • od 27 do 67 mkw.

  Powierzchnia mieszkań

 • 3

  Piętra

 • 600 mkw.

  Powierzchni użytkowej

Dlaczego Łazienna 15?

 • Kompleksowo zrewitalizowany budynek

 • Kameralna, przytulna kamienica

 • Lokalizacja przy cichej ulicy

 • Posesja zamykana na domofon

 • Zadbana zieleń na podwórku

 • Wygodne miejsca parkingowe

 • Funkcjonalne, oryginalnie rozplanowane mieszkania

 • Ponadstandardowa wysokość lokali

 • Słoneczne, wysokie okna

 • Sąsiedztwo Parku Miejskiego

 • Bliskość serca miasta – 300 m. do Głównego Rynku

 • Łatwy dostęp do kultury wysokiej

 • Instalacja ogrzewania podłogowego w każdej łazience

 • Domek dla owadów na dziedzińcu

Magia przyrody

Kiedy tylko zechcesz, możesz zanurzyć się w kojącej zieleni, która zagląda do Twoich okien. Na wyciągnięcie ręki znajduje się tu Park Miejski, w którym szybko można zapomnieć, że to centralny punkt miasta. Nieopodal tętni ruch kaliskich ulic, a tutaj przepiękne wysokie jesiony, magnolie, sosny i daglezje zapraszają Cię na poranny spacer z psem, wieczorny jogging, czy weekendowy piknik.

Jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce został założony w 1798 roku i zajmuje dziś 26 hektarów. Jego najstarsza część otoczona jest wodami rzeki Prosny, która wije się tutaj łagodnymi zakolami, a granicę wschodnią wyznacza, płynąca leniwie z południa na północ, rzeka Bernardynka. Niesamowite bogactwo przyrody obejmuje 150 gatunków drzew i 65 pomników przyrody, m.in. charakterystyczny Dąb Asnyka nazwany tak na cześć słynnego kaliskiego poety. Park przypomina wręcz ogród botaniczny, bo rosną tu cenne odmiany egzotycznych roślin, np.: miłorząb dwuklapowy, tulipanowiec amerykański, glediczja trójcierniowa oraz surmia zwyczajna, o wielkich, sięgających do 20 cm, liściach.

Park oferuje bajeczny mikroklimat, zaprasza do odpoczynku i naturalnej regeneracji. Na co dzień spotkać można tu wiewiórki, dzięcioły, łabędzie, kaczki i słowiki, wypatrzeć ślady żerowań bobra, a wieczorem po zmroku usłyszeć pohukiwania sowy uszatej i puszczyka. Czy można wyobrazić sobie milsze sąsiedztwo w sercu dużego miasta?

Ulica Żeromskiego przed wojną

Ulica z ciekawą historią

Łazienna należy do najstarszych ulic Kalisza. Została wytyczona już w drugiej połowie XIII wieku podczas planowania przestrzennego miasta założonego w 1257 roku przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego i do dziś nosi swoją pierwotną nazwę. Na początku prowadziła do muru obronnego i znajdującej się na jej zakończeniu niewielkiej furty zwanej Bramą Łazienną. Po założeniu w 1798 roku Parku Miejskiego i rozebraniu na przełomie XVIII i XIX w. muru obronnego, przedłużono ją aż do terenów parkowych.

Około 1830 roku na jej końcu zbudowano neogotycką bramę, która aż do 1941 roku stanowiła główną bramę wejściową do parku. Po jej lewej stronie, za skrzyżowaniem z ul. Sukienniczą i Kolegialną, znajdują się zabudowania dawnego kolegium jezuickiego, wznoszone na przełomie XVI i XVII wieku, w których mieszczą się obecnie siedziby instytucji administracji. Znaczna część zabudowy tej ulicy została zniszczona na początku I wojny światowej, jednak na podwórzu naszej kamienicy przy ul. Łaziennej 15 zachował się fragment najstarszej części miejskiego muru obronnego, pochodzący z końca XIII wieku. Żywa historia wokół kamienicy przy Łaziennej 15 dodaje temu miejscu unikalnej wartości i atmosfery.

Ulica Żeromskiego przed wojną

Wartościowe sąsiedztwo

W pobliżu kamienicy przy ul. Łaziennej 15 znajduje się budynek, w którym dziś mieści się Centrum Kultury i Sztuki, a którego losy tworzą niezwykłą opowieść o kartach kaliskiej historii. Zbudowany w 1825 r. pierwotnie mieścił kaplice i sale musztry dla Korpusu Kadetów. Jest jednym ze sztandarowych przykładów klasycyzmu nad Prosną. Litografia z jego widokiem znalazła się w pierwszym kaliskim albumie zabytków sztuki z 1858 roku. Korpus założony przez pruskie władze w końcu XVIII wieku słynął z wysokiego poziomu nauki i z założenia miał szkolić wojskowych, ale wychował także wielu patriotów. Za udział kadetów w powstaniu listopadowym szkoła została rozwiązana w 1832 roku.

W opuszczonym budynku urządzono cerkiew wojskową dla garnizonu carskiego i wyznawców świeckich. Po zmianie funkcji bryłę ozdobiły prawosławne krzyże oraz wieżyczki z cebulastymi hełmami. Później organizowano tu koncerty, bale i przedstawienia teatralne. Po odzyskaniu niepodległości budynek zajęło wojsko polskie i wnętrze zaadoptowano na salę widowiskową i oficerskie kasyno. W 1964 r. w gmachu utworzono Kaliski Dom Kultury. W 1989 roku ostatecznie stał się siedzibą Centrum Kultury i Sztuki, które dziś jest gorącym miejscem na mapie kulturalnego Kalisza.

Ulica Żeromskiego przed wojną